Combine Harvester Machine  - planet_fox / Pixabay

Návod na online hru Farmville

Hru farmville si může každý zahrát na Facebooku. V této hře hrajete společně se svými kamarády a známými z facebook. Pokud chcete být lepší než oni a dosáhnout nejlepšího výsledku, poradíme Vám jak ve hře FarmVille dosáhnout co nejlepšího výsledku. Poradíme vám jak vyhrát farmville. V rámci tohoto článku se dozvíte i několik tipů a triků na hru farmville

První kroky po zahájení hry Farmville

FarmVille - potřebujte pomoc?
FarmVille – potřebujte pomoc?

Jak začít hrát hru farmville na facebook jsme si popsali v předchozím článku Jak začít hrát facebook hru farmville. Zde najdete návod jak si přidat tuto hru do svého facebook profilu a začít hrát. Po úspěšném zahájení hry se stáváte farmářem nebo farmářkou online hře farmville. Na začátku máte k dispozici farmu, která má rozměr 12×12 políček. To je základní a nejmenší velikost farmy ve FarmVille.

Jak zvětšit velikost farmy ve Farmville

Pokud to s touto hrou myslíte vážně, jednou z prvních věcí, o kterou byste měli usilovat je rozšíření, zvětšení své farmville farmy. Abyste mohli mít větší farmu a tím i více polí, na kterých můžete pěstovat farmville seeds / trees / animals (farmville plodiny, stromy a zvířata) musíte mít dostatečný počet sousedů. Kolik sousedů potřebujte na každou úroveň se dozvíte pokud kliknete na ikonu Market v pravém dolním rohu a v okně které se Vám zobrazí, vyberte volbu „Upgrade Farm“. Tady uvidíte, že na jednotlivé velikosti potřebujete následující:

  • Farmville farma 14×14 (Homestead) = potřebujete 8 sousedů / farmville neighbors
  • Farmville farma 16×16 (Family Farm) = potřebujete 10 sousedů / farmville neighbors
  • Farmville farma 18×18 (Big Family Farm) = potřebujete 13 sousedů / farmville neighbors
  • Farmville farma 20×20 (Plantation) = potřebujete 16 sousedů / farmville neighbors
  • Farmville farma 22×22 (Big Ole Plantation) = potřebujete 20 sousedů / farmville neighbors
  • Farmville farma 24×24 (Mighty Plantation) = potřebujete 30 sousedů / farmville neighbors

Kromě počtu sousedů musíte za příslušné zvětšení velikosti farmy ještě zaplatit poplatek ve Farmville coins (farmville peníze) které získáváte za sklizenou úrodu, nebo za sklizené stromy a zvířata. Pro zvýšení počtu svých sousedů musíte udělat jediné, přesvědčit své kamarády na facebook aby se stali ve vaše sousedy. Pokud již hru Farmville hrají, budete mít jednoduchou práci. Pokud takové kamarády nemáte, musíte začít posílat pozvánky všem svým kamarádům a doufat že se některý nechá přesvědčit, aby se do hry také zapojil. Vzhledem k tomu že nasbírání 30-ti sousedů, kteří jsou potřeba na největší velikost farmy může zabrat nějakou dobu, musíte s tím začít hned od začátku. Čím více budete mít sousedů ve hře farmville, tím na tom budete lépe. Mohou vám totiž pomoci i tím že pošlou nějaké dárky (farmville gifts) jako stromy, dekorace pro vaši farmu nebo zvířátka. Některé předměty se ve farmville nedají získat jinak než právě jako dárek.

Návod jak postupovat na začátku hry farmville

Na začátku hry byste měli zapomenout na zbytečné utrácení. Na začátku máte jen velmi málo farmville coins a jejich vydělávání vám půjde pomalu. Nezačínejte tedy tím, že byste začali nakupovat vybavení pro svou farmu, jako jsou budovy nebo různé dekorace. Nekupujte ani stromy nebo zvířata. Pokud máte alespoň nějaké sousedy, získáte brzo nějaké stromy a zvířata z dárků. Jediné do čeho v prvních dnech musíte investovat je orání políček, sazení semen a jejich sklízení. Během prvních dvou až tří dnů byste měli dosáhnout toho, že celá Vaše farmville farma bude složená jen z políček osázených nějakou zeleninou nebo kytkami. Jakmile už nemáte kam umístit další pole, tak počkejte, až budete mít dostatek peněz (farmville coins) na rozšíření své farmy. Hned jak to půjde tak si postupně pořizujte větší a větší farmu. Opět, prvních 14 dní ve hře byste se měli soustředit jen na to aby jste si pořídili větší farmu, následně všechny nová políčka zorat, zasadit a šetřit na další farmu. Jakmile budete mít k dispozici alespoň 18×18 nebo 20×20 farmu, můžete se pustit do dalších úkolů.

Návod jak rychle postupovat ve hře farmville

Proto, aby se vám ve hře farmville dařilo, jsou důležité dvě věci. Musíte získávat zkušenosti (XP body) za ně se vám postupně zvyšuje váš farmářský level. Zkušenosti získáte za zorání polí nebo za sklizení zasazené úrody nebo za nákup nejrůznějších věcí. Dalším zdrojem zkušeností je plnění úkolů a sbírání odznaků (farmville ribbons). Čím více máte zkušeností, tím máte vyšší level ve hře farmville a tím se vám postupně odemykají / zpřístupňují další typy semen, stromů a zvířat. To je důležité, protože semena, která si můžete koupi ta farmville coins na začátku hry mají jen hodně špatný poměr čas/získané peníze. Více o tom co se vyplatí pěstovat ve farmville je napsáno v dalším článku o hře farmville.

Jakmile již máte vyšší level tak už se můžete pustit do zkrášlování své farmy a pořídit si nějaké stromy a zvířata. U stromů a zvířat ale buďte opatrní. Ve farmville vše stojí a padá s pěstováním semen na polích. Farmville zvířata a stromy jsou jen doplněk. Hodí se pořídit si jen tolik stromů a zvířat kolik potřebujte na získání všech odznaků a pak se jich zase zbavit. Stromy a zvířata mají totiž dlouhou dobu růstu a zisk z jejich sklizení je jen velmi malý. Pro získávání zkušeností a farmville coins pro vás vždy bude důležité jen pěstování na polích.

Při zkrášlování své farmvile farmy buďte také opatrní. Každá budova nebo okrasný předmět Vám sice přidá malé množství zkušeností, ale současně vám zabírá místo kde byste mohli pěstovat. Pokud máte ambici být nejlepším farmářem ze všech svých sousedů, tak se rozhodně vyhýbejte tomu, aby polovinu vaší farmy tvořili jen neužitečné budovy.

Pokud je vaším cílem být nejlepší farmář a být na prvním místě, podívejte se do dalšího článku, kde najdete několik důležitých tipů a triků jak rychle vyhrát hru farm ville. Pokud vás zajímá, co se vyplatí pěstovat ve hře farmville, máme pro vás přehled všech semen a zisku který z nich můžete mít.

Facebook registrace, Facebook login, Facebook přihlášení, Facebook.cz

3 comments

  1. Nemůžu rozšířit farmu i když mám více jak 30 sousedů.V marketu v nabídce to nemám.Chtěla bych jí rozšířit na 24krát24 a v nabídce to nemám.Prosím o radu.Děkuji.

  2. Dobrý den mám problém s odesílání žádostíé a posílání dárku už sem skusila vše prosím o radu. děkuji

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *