Co je to Farmville

Odpověď na otázku co je to Farmville je jednoduchá. Farmville je jedna z nejpopulárnějších online her na facebook.com. Podle nejnovějších údajů hraje na facebook hra farmville každý den více než 25 miliónů hráčů, za měsíc to je pak minimálně 70 miliónů hráčů kteří hrají hru farmville. Podobné počty hráčů nemá žádná jiná a také platí, že klasické hry hrané na počítači se jí nemohou co do počtu hráčů ani trochu rovnat, u těch se počty legálně prodaných kopií hry počítají maximálně na jednotky miliónů.

Co je to farmville?

Facebook hra FarmVille
Facebook hra FarmVille

Hra farmville je nejoblíbenější hra na sociální síti facebook. Z celkového počtu více než 300 miliónů uživatelů facebook, tedy uživatelů kteří podstoupili proces registrace na facebook a pravidelně se přihlášení na facebook. Farmville hra je tedy nejnovější fenomén mezi online hrami.

Přitom tato hra je poměrně jednoduchá. Nenabízí žádní příběh nebo děj. Celá hra je vlastně postavená jen na úmorném klikání a sbírání bodů. Jen pro představu těch kdo hru farmville zatím nehráli, v pozdějších fázích hry kdy již máte největší farmu, setí, sklizení a zorání polí na takovéto farmville farmě představuje řádově 1000 – 1500 kliknutí minimální. A tento proces musíte podstupovat i několikrát denně. Dalo by se říci, že hraní farmville je pro „masochisty“.

Stručný návod na hru Farmville

Farmville je ve své podstatě velmi jednoduchá hra, stručně shrnuto (podrobnější popis celé hry bude v jiném článku). Celá hra se točí kolem hry na farmáře. Ve farmville máte svoji farmou. Začínáte s nejmenší velikostí o rozměru 12×12 políček. (velikost farmy ve farmville je omezená tím kolik máte „sousedů / farmville neighbors“, pokud si jich dokážete ve farmville sehnat hodně můžete se dopracovat až k farmě o rozměru 24×24 políček)

Na každé políčko ve farmville můžete po zorání něco zasadit nebo zde můžete umístit několik stromů nebo zvířat. Zasazená farmville semena (farmville seeds) po nějaké době vyrostou (min. dvě hodiny, maximálně 4 dny). Pak jen musíte sklidit, za což získáte peníze (farmville coins) a zkušenosti (farmville XP, experience body). A musíte znovu zorat svoji farmville farmu, zasadit nová semena, počkat až vyrostou a takto pořád dokola.

Co jsou to farmville coins nebo eventy?

Kromě tohoto základního mechanismu je možné za získané peníze (farmvile coins) nakupovat různé vybavení na farmu. Můžete si postavit různé budovy ať u pro bydlení pro svoje farmville zvířata. Většina budov má ale jen okrasný charakter. Můžete se doslova vyřádit zkrášlováním své farmy. Hra farmville je hodně postavená na možnosti pořizovat si stovky různých dekorativních doplňků, s nadsázkou by se dalo říci, že i když hru farmville hraje několik desítek miliónů hráčů, tak každá farmville farma vypadá jinak.

Kromě základního kolotoče sázení, sklízení a orání farmville polí, nabízí hra farmvile i mnoho různých událostí (eventů) které zpestřují průběh hry. Můžete se soustředit na sbírání „odznaků“ (farmville ribbons) které ve hře farmville získáte za nejrůznější kritéria jako například zasadit sklidit ovoce z několika různých druhů stromů, sklidit úrodu z několika druhů různých farmvile semen (farmville seeds), postavit různé budovy, obdělat několik stovek nebo tisíc farmville políček.

Mezi další zpestření hry patří různé krátkodobé eventy (události), například při příležitosti vánoc nebo při příležitosti valentýna mnoho dalších. Tyto farmville eventy jsou obvykle spojeny s nějakými speciálními farmville itemy (farmville předměty) kterými si můžete vylepšit svoji farmville farmu nebo je sbírat a získat nějaké ceny (opět ceny jsou zpravidla farmville itemy / předměty)

Kde se dá hrát farmville

Hra farmville se dá hrát buď v prostředí facebook – aby jste mohli hrát musíte podstoupit proces facebook registrace a mít svůj facebook profil.  Nebo hru můžete hrát na jejím domovském webovém portálu farmville.com kde můžete hrát hru v úplně stejně jako na facebook. Tento webový portál se totiž dokáže připojit k Vašemu facebook účtu a využívat informace které máte ve svém facebook profilu. Pro hraní je nutné zadat facebook login (přihlášení na facebook).

Je farmville zadarmo nebo se za ní platí?

Hra je zadarmo, jedinou cenou, kterou za ní budete platit je to, že vaši jiní přátelé vás budou „nenávidět“ za množství spamu který hra farmville produkuje. Hra totiž nabízí odesílání zpráv na vaši facebook zeď o každé vaší činnosti. A množství těchto zpráv dokáže velmi rychle zaplnit celou Vaši zeď a může být pěkně otravné pro Vaše přátele.

Další věcí, za kterou můžete ve hře Farmville na facebook platit jsou různé speciální předměty nebo palivo (farmville fuel) do traktoru. Po běžné hraní farmville to ale není nezbytné, hru můžete hrát úplně zadarmo.

Pokud Vás hra farmville zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět něco víc. Pokud patříte mezi fanoušky farmaření a her s tématikou farmaření a facebooku a chtěli byste poradit jak na to, jak hrát tuto online hru, podívejte se do dalších článků a návodů na hru farmville.

2 comments

  1. Dobrý den, už několik dní mi nejdou odkliknout žádosti na hru farmville 2 přátelé mi posílají žádosti, ale já jim je nemohu akceptovat. Prosím Vás co s tím mohu udělat, aby to bylo zase v pořádku.Děkuji

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *